Přinášíme nápady. Sdílíme zkušenosti.

Klett Klett blog Novinky z Klettu Klett konference pro učitele německého jazyka

Klett konference pro učitele německého jazyka
29.5.2023
foto

Letošní ročník největší konference pro vyučující německého jazyka se pomalu blíží, a proto vám přinášíme aktuální informace. 

Největší novinkou je změna termínu. Dříve avizovaný termín 8.11. jsme z organizačních důvodů změnili na pondělí 6. listopadu 2023. Díky tomu se bude konference konat v moderních a centrálně orientovaných prostorách Grandior Hotelu Praha (zde).

Program bude pestrý a na své si přijdou učitelé všech stupňů vzdělávání. Vybrat si můžete z několika paralelních seminářů s metodicko-didaktickými tématy (hudba ve výuce, aktivity se slovní zásobou, zjednodušená četba, příprava na zkoušky a další), se zaměřením na moderní technologie (praktické aplikace, využití AI atd.) nebo se zahraniční tematikou (neotřelé tipy pro exkurze a výlety, historická gramotnost v rámci německých reálií, zahraniční spolupráce a jiné). Jeden z bloků bude věnován také osobnostnímu rozvoji v učitelské i žákovské rovině. 

Můžete se těšit na mluvčí a lektory z Čech, Německa, Rakouska, Slovenska a Ukrajiny. Semináře budu vedeny prakticky a aktivně, většinu aktivit si budete moci vyzkoušet přímo na místě. 

V době mezi jednotlivými programy budou k dispozici naše publikace, zájemci si budou moci vyzkoušet elektronickou podporu a využít inspirativní výměny zkušeností přímo na místě. 

Přesný program a přihlašování budou zveřejněny během září, o všem vás budeme včas informovat. 

Těšíme se na osobní setkání!