Přinášíme nápady. Sdílíme zkušenosti.

Reálie D-A-CH hravě - první část 20.04.2022 15:00 - 16:30, druhá část 27.04.2022 15:00 - 16:30, cena 490 Kč

icon
20.4.2022 v 15:00 hod.

icon
Klett nakladatelství s.r.o.


icon
21 z 50


Webináře jsou akreditované MŠMT v systému DVPP. Pro získání osvědčení je zapotřebí absolvovat obě části kurzu. Cena akreditovaného webináře je 490 Kč.

Reálie D-A-CH hravě - 1. část (Výuka reálií u začátečníků + Faktografické hry)
20.04.2022 15:00 - 16:30
lektorka: Klára Jansová
Během úvodního webináře budou zodpovězeny následující základní otázky: Co vše si představujeme pod pojmem „reálie“? Proč se zabývat reáliemi Německa, Rakouska a Švýcarska, když rozdíly mezi nimi a ČR nejsou příliš velké? Měly by být reálie představovány od samotného začátku výuky němčiny? Proč? Lze reálie zprostředkovávat již u žáků na úrovni A1? A které metody jsou pro tuto úroveň vhodné? Účastníci se seznámí s konkrétními hrami s mapou bez velké znalosti jazyka. Ve druhé polovině 1. části akreditovaného webináře se účastníci seznámí (a na vlastní kůži vyzkouší) s různými faktografickými hrami, které mohou následně využít ve výuce. Hry se týkají práce s mapou, netradičního představení známých osobností, turisticky zajímavých měst a míst, zajímavostí z německy mluvících zemí. Stranou nezůstanou ani hry, které napomáhají zprostředkovat historii (vč. souvislosti s našimi dějinami).

Reálie D-A-CH hravě - 2. část (Nefaktografické hry + Autentické materiály)
27.04.2022 15:00 - 16:30
lektorka: Klára Jansová
Během druhé části akreditovaného webináře se účastníci nejprve seznámí (a na vlastní kůži vyzkouší) s různými nefaktografickými hrami, které mohou následně využít ve výuce. Hry se týkají společenských norem, zvyků, obecně společnosti. Účastníci se dále seznámí s hrami, které pomohou zprostředkovat základní informace z oblasti literatury a filmu.
Poté se účastníci seznámí s nejrůznějšími hrami, které se dají využít i při hodinách německého jazyka, při kterých se učitelé reáliemi nezabývají. Na tyto hry pak lektorka naváže tipy na získávání a využití autentických materiálů. Autentické materiály mohou být využívány např. i při staniční výuce, což je mimořádně vhodná metoda pro zprostředkování reálií.