4. metodická konference pro němčináře

Ve středu 13. 11. 2019 proběhla již 4. metodická konference pro učitele němčiny. Akce se jako vždy konala v krásných prostorách Kaiserštejnského paláce. Konference se účastnilo 150 návštěvníků, kteří mohli vybírat celkem z 26 workshopů a seminářů. Představili jsme novinky v oblasti výuky, součástí byla také diskuze a sdílení vlastních zkušeností pedagogů.

Konference určená pro učitele základních, středních i jazykových škol se jako vždy zaměřila na praktickou část výuky. Naším cílem bylo představit návštěvníkům možnosti, jak vést výuku způsobem, který žáky zaujme a vtáhne do děje. Lektoři, kteří s Klettem spolupracují, připravili zajímavé a praktické workshopy.

Velké oblibě se těšily např. semináře Lucie Čechové (Aktivity pro velký počet žáku ve třídě, Motivační hry ve výuce nebo Je libo reklamu?), hojně navštěvované byly rovněž semináře Petry Moskvy (Warm up a aktivizační metody či Myšlenkové mapy ve výuce NJ). Vítanou částí konference byla také tzv. Sdílená knihovna, kde si pedagogové navzájem vyměňovali své vlastní poznatky a zkušenosti z praxe.

Děkujeme všem účastníkům a lektorům za účast a těšíme se na viděnou opět za rok. Přejeme mnoho zábavných a smysluplných chvil při výuce německého jazyka.

Zajímá vás, jak to na konferenci vypadalo? Podívejte se na video nebo navštivte fotogalerii na Facebooku.