Přinášíme nápady. Sdílíme zkušenosti.

Neakreditované webináře NJ

Všechny webináře jsou bezplatné.

Myšlenkové mapy ve výuce 03.11. 2020 17:00-18:00 Mgr. Petra Moskva

Myšlenkové mapy představují bezesporu zajímavý nástroj k výuce německého jazyka jak pro učitele, tak i žáky. Jak ale myšlenkové mapy připravovat a zpracovávat? Během webináře se účastníci seznámí s online nástrojem pro vytváření myšlenkových map a obdrží jednoduchý návod doplněný o praktické ukázky.

Přihlásit se můžete ZDE.

Hodiny němčiny aktivně a efektivně 02.12. 2020 17:00-18:00 Mgr. Klára Jansová

Během informativního webináře se seznámíte s praktickým výběrem publikací, které Vám umožní efektivně doplnit Vaše stávající učebnice a materiály. Budou Vám představeny praktické ukázky a zkušenosti s jednotlivými publikacemi. Budete mít možnost ptát se na konkrétní doporučení, sdílet své zkušenosti. Představované materiály budou vybrány z celé šíře nabídky – od nácviku řečových dovedností a přípravy k maturitě, přes kopírovatelné předlohy pro hry, až po nácvik a automatizaci slovní zásoby a gramatiky. Nezapomeneme také na zjednodušenou literaturu.

Přihlásit se můžete ZDE.

Online nástroje ve výuce - nové trendy I 08.12. 2020 17:00-18:00 Mgr. Petra Moskva

Orientujete se v široké nabídce digitálních nástrojů v online výuce? Pokud jste odpověděli ne, pak právě pro Vás jsme připravili novou řadu webinářů. Během tří dílů této řady lektorka představí vybrané nástroje a jejich možné využití ve výuce.

Přihlásit se můžete ZDE.

Besser sprechen mit Klett  09.12. 2020 17:00-18:00 Mgr. Milina Muzikářová

Rozprávanie ako komunikačná zručnosť je pre žiaka, ako aj pre učiteľa náročná na prípravu i skúšanie. Pomocou materiálov z nášho vydavateľstva Vám predstavíme praktické ukážky využitia cvičení, pracovných listov pre tréning tejto zručnosti. Oboznámime Vas s množstvom materiálov, ktoré môžete využiť vo vyučovaní a spestriť a zefektívniť tak nie len hodinu, ale aj pomôcť Vašim žiakom získať sebavedomie v rozprávaní. 

Přihlásit se můžete ZDE.

Online nástroje ve výuce - nové trendy II 11.01. 2021 17:00-18:00 Mgr. Petra Moskva

Orientujete se v široké nabídce digitálních nástrojů v online výuce? Pokud jste odpověděli ne, pak právě pro Vás jsme připravili novou řadu webinářů. Ve druhém dílu této řady lektorka představí další vybrané nástroje a jejich možné využití ve výuce.

Přihlásit se můžete ZDE.

Spielerisch lernen  13.01. 2021 17:00-18:00 Mgr. Milina Muzikářová

Že hry nepatria do vyučovania? Tak to určite nie! Správne zvolené typy hier môžu pobaviť a zároveň naučiť a precvičiť novú slovnú zásobu, gramatické štruktúry, upevniť, či zopakovať predchádzajúce vedomosti. Predstavíme Vám rôzne typy hier a zameriame sa tiež na doplnkové materiály vhodné pri výučbe nemeckého jazyka.

Přihlásit se můžete ZDE.

Wechselspiele aneb Mluvit může každý  14.01. 2021 17:00-18:00 Mgr. Klára Jansová

Jak oživit výuku? A knihu „55 Wechselspiele“ znáte? Webinář Vám přinese inspiraci v podobě různorodých aktivit pro dvojice, které je možné snadno použít v celé třídě, představí Vám pracovní listy, které usnadní vedení rozhovoru na dané téma. Ale především zde naleznete podněty pro tvorbu vlastních aktivit a prostor pro sdílení Vašich zkušeností.

Přihlásit se můžete ZDE.

Grammatik in Aktion 27.01. 2021 17:00-18:00 Mgr. Milina Muzikářová

Ako jednoducho a zaujímavo sprostredkovať našim žiakom gramatické javy? Pripravili sme pre Vás webinár na tému Grammatik in Aktion. Sústredíme sa na časovo nenáročné aktivity, vďaka ktorým si žiaci precvičia a utvrdia grammatické štruktúry. Predstavíme Vám praktické cvičenia a metodické tipy, pomocou ktorých budú Vaši žiaci objavovať gramatiku hravou formou. 

Přihlásit se můžete ZDE. ​​​​​​​

 

 


13.10.2020

zpět